Ta strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

Wybierz model dla siebie ...

FIRST w Bezmiechowej

Co otrzymujesz w zestawie ?

Wasze filmy i zdjęcia z lotów

Jesienna wyprawa do Chęcin

Mefisto unplugged :)

AURA - nowy model w naszej ofercie

Nasza ulubiona góra Ochodzita

Poligon doświadczalny koło lotniska Lublinek w Łodzi

Co w naszej ofercie ...

... szybowce, motoszybowce RC i tak już od wielu, wielu lat :)

Ale rozwój technologii, postęp w elektronice, nowe napędy i źródła zasilania to także nowe możliwości dla rozwoju modelarstwa. Coraz mniejsze odbiorniki, serwa, ogniwa LiPolowe i trójfazowe silniki, technologia 2,4Gh, to wszystko znalazło swoje miejsce i zmienia świat modelarski. 
Dziś miłośnicy „łapania termiki” nie muszą biegać po łące z holem, bo na nizinach „rządzą” motoszybowce. Jeszcze niedawno motoszybowiec ważył tonę, latał jak odrzutowiec i bardzo szybko wracał na ziemię po nowy komplet akumulatorów :). Współczesne modele, sprawniejsze, lżejsze i z wydajnymi ogniwami i lekkim wyposażeniem śmiało wyłapują noszenia dając ogromną satysfakcję pilotowi. 
A i tak kto raz poznał przyjemność latania na zboczu, satysfakcję ze złapania termiki po wyrzuceniu modelu z ręki … będzie miał w swojej „stajni” prawdziwy, czysty szybowiec.

Szybowiec to też propozycja dla początkujących. Tańszy, lżejszy, mniej „bolesny” przy kraksie. I co najważniejsze uczący nas szacunku dla zasad zachowania energii, korzystania z noszeń i nie tracenia cennej wysokości.
Dobra szkoła lotniczych zachowań.

Większość proponowanych przez nas modeli ma możliwość rozbudowy modelu do wersji z silnikiem elektrycznym, ale chyba optymalnym rozwiązaniem jest wraz z nabywaniem umiejętności pozostawienie sobie szybowca do zadań specjalnych (np. na zbocze) i doposażenie się w motoszybowiec.