Blejzyk – producent modeli latających RC

PRODUCENT MODELI LATAJĄCYCH SZYBOWCÓW RC
PRODUCENT MODELI LATAJĄCYCH SZYBOWCÓW RC

Wybierz model dla siebie ...

Zapraszamy do przeglądu oferty naszych modeli szybowców i motoszybowców RC. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Jeżeli „zwiedziłeś” już fora internetowe to wiesz, że ile osób, to tyle opinii…. „Na zbocze to tylko taki model”, „..do nauki najlepszy jest taki a nie inny” , itp. To cały urok tego hobby i satysfakcja, że Twój model, Twoja praca i pomysły nadają mu niepowtarzalny charakter.
Początkujący „piloci” wybiorą pewnie model z podwójnym wzniosem skrzydeł. Taki „uszatek” wiele wybacza, dzięki temu pozwala opanować podstawy sterowania modelu RC. Zaawansowani wybiorą modele z lotkami, albo może latające „dostojnie :)” modele o większej rozpiętości skrzydeł. Zawodnicy znajdą model najlepiej odpowiadający wymogom swojej klasy.
W tym wszystkim najważniejsze jest to, że każdy z oferowanych modeli bez względu na przeznaczenie zawsze wykonany jest z najwyższą dbałością, a jego konstrukcja, rozwiązania techniczne i technologiczne oparte są na latach doświadczeń i współczesnych tendencjach w projektowaniu, budowaniu i produkcji modeli.  Wszystkie zaprojektowane modele zanim trafiły do oferty zostały oblatane dla potwierdzenia trafności zastosowanych rozwiązań, a dzięki temu, że sami na co dzień latamy zbierając kolejne doświadczenia, jednocześnie słuchając Waszych opinii i uwag, to nasza oferta jest cały czas rozwijana i doskonalona. Najlepszym dowodem jakości rozwiązań modeli Blejzyk, są najwyższe miejsca zdobywane na zawodach modelarskich w kraju i za granicą.

Trochę o technologii ...

Stosując nowoczesne technologie przy konstrukcji oferowanych modeli (kadłub formowany z żywicy epoksydowej, skrzydła ze styropianu pokrywanego fornirem topolowym, stateczniki z wysokogatunkowej balsy) osiągnęliśmy przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości rewelacyjny stosunek masy modelu do powierzchni nośnej.

Zastosowane technologie, doskonała i sprawdzona konstrukcja oraz perfekcyjne wykonanie pozwoliły stworzyć modele o wysokiej sprawności dające początkującym modelarzom komfort w czasie nauki, a zaawansowanym modelarzom pozwalające osiągać sportowe trofea.
Szukasz modelu do lotów w termice, na zboczu, akrobacji czy może stawiasz pierwsze kroki? Różne rozpiętości, kształt, profil czy mechanika skrzydeł. W naszej ofercie na pewno znajdziesz model dla siebie.

Dużą zaletą naszych modeli jest ich powtarzalność. Mimo wytrzymałej konstrukcji „twarde lądowanie” czy uszkodzenie modelu w transporcie – to może zdarzyć się każdemu. Dla Was czekają części zamienne. Po prostu napisz, a doślemy uszkodzone elementy.

Co otrzymujesz w zestawie ?

Standardowy zestaw zawiera wszystkie niezbędne do samodzielnego montażu elementy modelu: skrzydła, kadłub wraz z noskiem wewnętrznym, stateczniki, linki popychaczy, bagnet do połączenia skrzydeł oraz drobne akcesoria i materiały.

Odpowiadając na potrzeby naszych Klientów wprowadziliśmy zestawy w dwóch wersjach różniących się stopniem zaawansowania prac wykończeniowych. Wersja BASIC to propozycja dla bardziej zaawansowanych i samodzielnych modelarzy. Wymaga samodzielnego przygotowania wzniosów skrzydeł, wycięcia lotek i gniazd pod serwa oraz samodzielnego wykończenia przygotowanych formatek statecznika, oprofilowania ich i montażu zawiasów. Trochę więcej własnej pracy, więcej umiejętności, ale i pewnie więcej satysfakcji z samodzielnej budowy.

W wersji HIGH zestaw zawiera skrzydła podzielone i ze wzniosami (jeśli dana wersja to przewiduje), lotki są odcięte i na zawiasach oraz oprofilowane. W tej wersji wykończenia zestawu gniazda pod serwa są już wycięte a statecznik jest oprofilowany i ma zamontowane zawiasy.

Obie wersje zestawu nie różnią się wysoką jakością zastosowanych materiałów ani poziomem rozwiązań technologicznych.